http://www.nazlotnie.pl
http://www.nazlotnie.pl
http://www.nazlotnie.pl

Współpraca

nazlotnie.pl

Fundacja wspiera wszelkie działania w zakresie zwalczania bezdomności zwierząt...
Czytaj więcej...


https://www.facebook.com/CreateU.Fotografia

Czytaj więcej...


http://dogup.pl/wp-content/themes/dogup/library/images/site-logo.png Szkoła DogUp! to wynik wieloletniej pasji, jaką jest dla nas praca z psami...
Czytaj więcej...


nazlotnie.pl

"LYSSETKY" to nazwa, przeznaczona dla międzynarodowego systemu oznaczania psów szczepionych przeciw wściekliźnie...
Czytaj więcej...

Finanse

nazlotnie.pl

Możliwość płatności kartą, również innej waluty niż zł., dodatkowo możliwość płatności IKO

Fryzjerstwo i Kosmetyka Zwierząt

nazlotnie.pl

Sklep

nazlotnie.pl

Tlenoterapia

Nasza oferta » Tlenoterapia

Tlenoterapia jest to metoda terapeutyczna polegająca na dostarczeniu organizmowi tlenu w wysokich stężeniach. Tlenoterapię wykorzystuje się najczęściej w stanach niedotlenienia będących wynikiem chorób układu oddechowego i krążenia. Najczęstszym wskazaniem są stany nagłe z upośledzeniem krążenia oraz obrzęk płuc różnego pochodzenia.

Tkanki są bardzo wrażliwe na niedotlenienie. Szczególnie dotyczy to komórek nerwowych. 

Organizm, który pozostaje bez dostępu tlenu przez 5 minut podlega nieodwracalnym zmianom. Tlen podajemy zwierzęciu poprzez kaniulę donosową, maskę tlenową, bezpośrednio do rurki intubacyjnej, a u zwierząt nadpobudliwych w tzw. namiocie tlenowym.

Z tlenoterapii mogą również korzystać zwierzęta chore przewlekle w podczas zaostrzenia choroby (ze zmniejszoną wydolnością oddechową) np. przy astmie, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (COPD), zastoinowej niewydolności serca czy w kardiomiopatiach.

Namioty tlenowe są również wykorzystywane podczas wybudzania niekórych zwierząt z narkozy po zabiegach chirurgicznych. Najczęściej dotyczy to takich gatunków jak króliki, świnki morskie, drobne ssaki (myszka, szczur, szyszyl).