http://www.nazlotnie.pl
http://www.nazlotnie.pl
http://www.nazlotnie.pl

Współpraca

nazlotnie.pl

Fundacja wspiera wszelkie działania w zakresie zwalczania bezdomności zwierząt...
Czytaj więcej...


https://www.facebook.com/CreateU.Fotografia

Czytaj więcej...


http://dogup.pl/wp-content/themes/dogup/library/images/site-logo.png Szkoła DogUp! to wynik wieloletniej pasji, jaką jest dla nas praca z psami...
Czytaj więcej...


nazlotnie.pl

"LYSSETKY" to nazwa, przeznaczona dla międzynarodowego systemu oznaczania psów szczepionych przeciw wściekliźnie...
Czytaj więcej...

Finanse

nazlotnie.pl

Możliwość płatności kartą, również innej waluty niż zł., dodatkowo możliwość płatności IKO

Fryzjerstwo i Kosmetyka Zwierząt

nazlotnie.pl

Sklep

nazlotnie.pl

Lyssetky

Wiesz co to są LYSSETKY?

Przychodnia Weterynaryjna - Na Złotnie

"LYSSETKY" to wymyślona nazwa, przeznaczona dla międzynarodowego systemu oznaczania psów szczepionych przeciw wściekliźnie, charakteryzująca się specjalnym oznaczeniem, które po szczepieniu umieści weterynarz na obroży psa.
Dzięki temu prowadzi także rejestr psów szczepionych przeciw wściekliźnie (data szczepienia, numer lyssetky, dane szczepionego psa i adres właściciela).
W USA i innych krajach anglojęzycznych system ten nosi nazwę "CANINE RABIES TAGS", jednak należy zaznaczyć, że nazwa ta w tłumaczeniu dosłownym byłaby dość skomplikowana oraz niedokładna. Dlatego też LYSSETKY - sztucznie stworzone słowo, w swojej podstawie wyraża stosunek do wścieklizny (lyssa virus), ale dosłownie jest to oznaczenie dla psów szczepionych przeciwko wściekliźnie.
System ten używany jest w wielu krajach na świecie (oczywiście nie pod nazwą LYSSETKY). Towar i kolor oznaczenia (u nas LYSSETEK) uzgodniony na świecie regularnie powtarza się co cztery lata. W roku 2013 jest to niebieska rozeta, w 2014 pomarańczowy owal, w 2015 zielony dzwoneczek, a 2016 czerwone serduszko.
Jak już wcześniej napisano, kształty i kolory powtarzają się. Dobrze, że kształty i kolory wyraźnie różnią się od siebie, dlatego już z daleka można rozpoznać, czy pies w danym roku był - lub nie był szczepiony przeciwko wściekliźnie.

Przychodnia Weterynaryjna - Na Złotnie
http://www.nazlotnie.pl